Радіус: Виключити
Радіус:
km Set radius for geolocation
Пошук

ExxonMobil попросив відмінити санкції проти Росії задля спільного видобутку нафти у Чорному морі

ExxonMobil попросив відмінити санкції проти Росії задля спільного видобутку нафти у Чорному морі

Джерело Телеканал новини «24»

Американський нафтовий концерт ExxonMobil звернувся до уряду США з проханням дозволити проводити йому буріння спільно з “Роснефть” у Чорному морі.
Запит нафтового гіганта в даний час розглядається адміністрацією Трампа, повідомляє агентство Аssociated Рress.
Однак це питання вимагає більшого опрацювання, зазначає видання. Адже теперішній держсекретар Рекс Тіллерсон ще нещодавно очолював ExxonMobil, в тому числі особисто проводив переговори з президентом Росії Володимиром Путіним щодо спільних проектів, а також отримав від нього нагороду у 2013 році.
В той же час представник Держдепартаменту сказав, що Тіллерсон має самовідвід від будь-яких питань, пов’язаних з Exxon протягом двох років і не бере участі будь-яких рішеннях, пов’язане з компанією перед будь-яким державним органом.
Спільні проекти між ExxonMobil та “Роснефть” були заблоковані після того, як уряд США ввів санкції проти Росії за анексію Криму у 2014 році. Санкції включали, в тому числі, і заборону на передачу Росії сучасних технологій для буріння. В 2015 році ExxonMobil оцінив втрати через санкції в 1 мільярд доларів.
Окрім того, після адміністрації Трампа, це рішення ще має підтримати Конгрес США. Однак в Аssociated Рress зазначають, що, скоріш за все, це рішення не буде підтримане. Серед головних причин – намагання Конгресу розслідувати зв’язок між російськими спецслужбами та чиновниками в адміністрації Трампа, кібервтручання Росії під час виборів у США. Ще одна причина – екологічна тематика.
У Green Peace також гостро розкритикували таке прохання ExxonMobil. Адже, в такому випадку, це свідчитиме, що Росія й надалі може втручатися військовою силою в інші країни без видимих наслідків.
Джерело Телеканал новини «24»

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені